Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu (BGST)

Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu (BGST), gösteri sanatları alanında avangard ve alternatif projelere zemin oluşturan, bu alanda eğitim ve araştırma faaliyetlerini özendiren bir yapılanma olarak 1995 yılında öğrenci kulüplerinde başlayan sanatsal faaliyetlerini devam ettirmek isteyen Boğaziçi Üniversitesi mezunları tarafından kuruldu. Günümüzde BGST şirket çatısı altında dans, tiyatro, müzik, yayıncılık ve son olarak müzik yapımcılığı alanlarında çalışmalar sürdürülüyor.

Kardeş Türküler Dans-Müzik projesi, BGST'nin en çok bilinen projelerinden biridir. Kardeş Türküler, 27 yıldır aralıksız olarak Türkiye'de ve yurt dışında konserler ve dans-müzik gösterileri ile toplumsal barış talebini dile getirirken, adil bir çok kültürlülüğün mümkün olduğunu vurguluyor.

BGST Tiyatro, güncel temaların yanı sıra Türkiye tiyatro tarihine ışık tutan hak temelli oyunlar yazıyor ve hem içerik hem de prodüksiyon anlamında avangard ürünler vermeye devam ediyor. Yetişkin oyunlarının yanı sıra uzun süredir gençlik oyunları alanında yürüttüğü çalışmalarla gençleri tiyatro ile tanıştırıyor, düzenlediği atölyelerle oyunculuk ve tiyatro okur yazarlığı eğitimleri veriyor.

BGST, 2005 yılından bu yana BGST Yayınları etiketiyle yayıncılık alanında da çalışmaya başladı. BGST Yayınları, tiyatro serisi ile başladığı çalışmalarını, kültür, sanat, toplumsal cinsiyet, düşünce, ekoloji ve bilim serileri ile sürdürüyor. Bu serilerde telif yayınlara ve çevirilere yer veriyor.

BGST Organizasyon, yurt içi ve yurt dışında çalışmalarını sürdüren sanatçıların menajerlik ve konser / turne organizasyonlarını gerçekleştirerek "booking" hizmeti veriyor.

Bir yapım şirketi olarak 2018 yılında faaliyete başlayan BGST Records müzik sektöründe alternatif sesleri güçlendirmek, Türkiye ve dünyadaki çağdaş müzik anlayışına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Sosyal Medya Hesapları: 

Twitter: 

https://twitter.com/BgstTiyatro

https://twitter.com/bgstYayinlari

https://twitter.com/kardesturkuler_

https://twitter.com/bgstorg

https://twitter.com/bgstrecords

Instagram:

https://www.instagram.com/bgst_tiyatro/

https://www.instagram.com/bgstyayinlari/

https://www.instagram.com/kardesturkulerofficial/

https://www.instagram.com/bgstorganizasyon/

https://www.instagram.com/bgstrecords/

Facebook:

https://www.facebook.com/BgstTiyatro

https://www.facebook.com/bgstYayinlari

https://www.facebook.com/kardesturkulerr

https://www.facebook.com/bgstorganizasyon

https://www.facebook.com/bgstrecords

İletişim: 

www.bgst.com.tr

info@bgstorganizasyon.com

+90 212 251 19 43 / +90 533 696 69 93