Mezunlar Ofisi

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Ofisi, üniversite ve mezunlar arasındaki iletişimi güçlendirip karşılıklı fayda sağlamak, mezunlar arası dayanışmayı artırmak, mezunların üniversitenin ve öğrencilerin gelişimine katkı sunmasını sağlamak ve 157 yıllık bir kurumun geleneğini ve kurumsal hafızasının sürekliliğini sağlamak amaçlarıyla 2012’den beri Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı bir birim olarak hizmet vermektedir.
 
Mezunlarımızın Mezun Bilgi Sistemi'ne kayıt olmaları sayesinde mezuniyet, mezuniyet sonrası kariyer ve iletişim bilgilerini güncel tutuyor ve iletişimimizi sürekli kılıyoruz. 
 
Mezunlarımızın gönüllü olarak katıldığı çalışma grupları ile mezunlara özel etkinlikler organize ediyor ve Boğaziçi Üniversitesi için hep beraber çalışıyoruz.
 
Tüm mezunlarımıza gönderdiğimiz haftalık e-bültenler ile mezunlarımızın kampüslerdeki etkinlikleri takip etmesini, mezunlarımıza özel olarak düzenlenen organizasyonlardan haberdar olmalarını sağlıyoruz. Mezunlarımızın Boğaziçi Üniversitesi’nin gündemindeki en önemli gelişmeleri takip edebilmeleri amacıyla ise aylık bültenler paylaşıyoruz. 
 
Mezunlarımızın kampüslere erişimini ve üniversite tesislerinden faydalanmasını sağlayan mezun kartını, başvuruda bulunan her mezunumuza ücretsiz olarak çıkarıyoruz. Ayrıca araçları için mezunlarımıza araç amblemi sağlıyoruz.